Püspöki hivatal

Cím: 1088 Budapest, Puskin u. 12.

A püspöki hivatal nyitva tartása:

Hétfő – csütörtök: 8.30 – 16.00

Péntek: 8.30 - 14.00

Telefon/Fax: +36-1-338-2302, mobil: +36-20-824-4333

E-mail: deli.kerulet@lutheran.hu

A püspöki hivatal munkatársai

Jóné Jutasi Angelika

1993-ban érettségiztem a Fasori Evangélikus Gimnáziumban. Az Evangélikus Hittudományi Egyetemen hittantanári, a Károli Gáspár Református Egyetemen angol bölcsész-tanár diplomát szereztem. Az Evangélikus Egyház kiküldésében misszionárius-tanárként férjemmel együtt három évig egy indiai iskolában szolgáltunk. Hazatérésünk után különböző nemzetközi missziós szervezetek (Wycliffe Bibliafordítók, Interserve) magyarországi munkájába kapcsolódtunk be. 2003-tól gyermekeink születéséig a Sylvester János Protestáns Gimnáziumban tanítottam. A Déli Egyházkerület irodavezetői munkakörében 2009 húsvétjától dolgozom. Szeretettel várom, hogy az adminisztratív és szervezési feladatok elvégézése által a segítségére lehessek.

e-mail: angelika.jo@lutheran.hu
mobil: 20/776-4988

Kiss Tamás, kommunikációs munkatárs                                                                                                                                   KissT

Lelkészunokaként gyermekkoromtól természetes közeg számomra a gyülekezeti, egyházmegyei és országos egyházi alkalmakon való részvétel. Feleségemet is egy ifjúsági konferencián ismertem meg, akivel két gyermekünket neveljük Budapesten. Középiskolai műszaki tanulmányaimat hamar egy finnországi ösztöndíj követte, ahol egy beleszerettem északi rokonaink nyelvébe és kultúrájába. Az ott szerzett élményekkel és nyelvtudással felvértezve évekig idegenvezetőként dolgozhattam. Ezt az időszakot követően több kitérőt tettem a munka világában, így lehetőségem volt tapasztalatokat és kapcsolatokat szerezni hazai világi és egyházi kötődésű munkahelyeken éppúgy, mint multinacionális nagyvállalatoknál itthon és külföldön egyaránt. Egy Nagy-Britanniában töltött év nem csak munkával, de nyelvtanulással és sok utazással is telt. Ekkor köteleződtem el a fotózás iránt amit először autodidakta módon, majd hazatérve iskolai keretek közt is volt lehetőségem tanulni, fejleszteni. Az utóbbi pár évben lehetőségem nyílt külsős munkatársként fotóimmal, tudósításaimmal és interjúimmal segíteni többek között egyházunk hírportáljának, az evangelikus.hu-nak és hetilapjának az Evangélikus Életnek a munkáját is. 2012 júliusában kapcsolódhattam be a Déli Kerület püspöki hivatalának munkájába, kommunikációs munkatársként, amit szeretettel és legjobb tudásom szerint igyekszem végezni.

e-mail: kiss.tamas@lutheran.hu

Csáki Katalin és Csáki István

Csáki Katalin

1990-ben települtünk át Erdélyből (Kalotaszegről) Magyarországra. Korábban az Északi Egyházkerületnél végeztük feladatainkat, 2003-tól  pedig a déli kerület püspöki hivatalának gondnoki teendőit látjuk el. István ezen kívül püspök úr sofőrjeként is dolgozik. Kedves énekünk első sorát tekintjük jelmondatunknak: "Velem vándorol utamon Jézus..."  (EÉ 459)

Csáki István

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
Lélekemelő

Eljönnek azok is, akik távol laknak, és építik az Úr templomát. (Zak 6,15a) >>

Hiba
There was an error while rendering the portlet.