Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Hírek 200 éves orgonát újítottak fel Egyházaskozáron
Bekezdések
Navigáció
Bejelentkezés

 

200 éves orgonát újítottak fel Egyházaskozáron

Egyházaskozár – Pünkösdi ünnepi istentiszteleten szentelte meg Gáncs Péter püspök az Egyházaskozári Evangélikus Egyházközség idén kétszáz éves, frissen felújított orgonáját. Szöveg: Kiss Tamás, fotó: Egyházaskozári Evangélikus Egyházközség / Koskai Erzsébet

A Marshall József bonyhádi orgonaépítő mester keze nyomán 1814 pünkösdjére elkészült orgona napjainkig szolgálja a helyi evangélikusságot. A kerek évforduló alkalmából a gyülekezet pályázott a hangszer felújítására, amit a Kormos Gyula tervei és felügyelete alatt Paulus Frigyes és munkatársai végeztek el nagy műgonddal. Az elkészült felújításról a gyülekezet ünnepi istentiszteleten emlékezett meg, amelyen igehirdetéssel Gáncs Péter püspök szolgált. A régi-új hangszert ahogy mindíg, az ünnepen is a gyülekezet kántora Győrffy István szólaltatta meg. A jeles alkalmon részt vett Radosné Lengyel Anna egyházkerületi felügyelő is.

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek