Navigáció

Az eke szarvára tették kezüket

A Szent István Egyetem szarvasi Tessedik Campusa adott otthont 2019. március 22-23-án a Déli Evangélikus Egyházkerület konferenciájának, melynek fő témája a gyülekezet és a diakóniai szolgálat kapcsolata volt.

Az összegyűlt mintegy száz lelkész és gyülekezeti felügyelő Kondor Péter, a Déli Egyházkerület püspöke köszöntője és nyitóáhítata után Buda Annamária, a Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai osztályának vezetője, és Lázár Zsolt esperes, az Ótemplomi Szeretetszolgálat vezetőjének előadását hallgatta. Buda Annamária napjaink társadalmi változásait és azok diakóniai munkára gyakorolt hatásait elemezte, míg Lázár Zsolt prezentációjában az Ótemplomi Szeretetszolgálat fejlődését mutatta be csaknem két évtized távlatából.