Navigáció
Bejelentkezés

 

Evangélikus Hurkagyár Bócsán

Bócsa – November 15-én immár negyedszer rendezték meg a helyi Böllértalálkozót, a Bócsatort, amin a helyi evangélikus gyülekezet idén is szép létszámú, lelkes csapattal indult. Szöveg és fotó: Kiss Tamás

A negyedik éve megrendezett, lassan az egész falut megmozgató eseményt idén hét induló csapattal rendezték. A különleges alkalmon a falu legjobb böllérei és segítőik hajnalban a régi szokásoknak megfelelően ölik le a disznóikat, amit a nap során telesen feldolgoznak, és a lelkes helyiknek árusítják a friss termékeiket. Az evangélikus csapat Vida György egyházközségi felügyelő által adományozott hízóval indult, a befolyt pénzt a csapat idén is az egyházközségnek ajánlotta fel. Az evangélikus csapattól megtudtuk, hogy a menü reggel vérpörkölttel indult, majd oldalast és pecsenyét sütöttek, közben a hurkát, kolbászt, húslevest készítették elő. Ottjártunkkor éppen a kolbász sercegett a forró olajban, és már töltötték a véres hurkát. Természetesen, ha a disznókét nem számítjuk, nem vérre menő versengésről van szó, inkább egy jóhangulatú falunapot képzeljünk el, ahol hét disznótoros zajlik párhuzamosan. Azért hogy mégis legyen tétje a versengésnek, minden csapatot szakértő zsűri értékel, az előállított finomságokat és a csapat vendégváró udvarát is külön díjazzák. 
 
Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek